Odpust Niepokalanego Poczęcia i Godzina Łaski

9 GRUDNIA 2023
ks. Roman Sękalski

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wyższym Seminarium Duchownym w Domu Modlitwy i Formacji w Łowiczu przeżyliśmy Godzinę Łaski i Odpust. Od godz. 12:00 do 13:00 dzieci z przedszkola ,,U Bolesii” wraz z siostrami i wychowawcami modliły się przed Najświętszym Sakramentem i figurą Niepokalanej. W godz. miłosierdzia swój Dom odwiedzili nasi klerycy, aby zawierzył siebie, swoją drogę powołania i umocnić się duchowo. Od godz. 18:00 modliliśmy się: na Adoracji w ciszy, na różańcu, odśpiewaliśmy wspólne nieszpory. Suma odpustowa została odprawiona o godzinie 20:00, przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. dr. Grzegorz Cieślak. Po Komunii Świętej był akt zawierzenia Niepokalanej, a po Eucharystii uroczyście odśpiewany Apel Jasnogórski. Wszystko zakończyło się wspólną Agapą na refektarzu. Kilka chętnych osób czuwało na Adoracji do 6:00 rano następnego dnia. Panu Bogu, Maryi Niepokalanej i ludziom dziękujemy za ten czas.