„Kościół żywy” – Oaza Modlitwy dla Dzieci ze św. Janem Pawłem II

4 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

Trzy dni, od 20 do 22 października br. to wyjątkowy czas, przeżywany w duchu braterstwa, jedności, radości i modlitwy. To zaproszenie dla dzieci, aby uczestniczyć w Oazie Modlitwy Dzieci Bożych, która odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu (ul. Seminaryjna 6) – w Domu Modlitwy i Formacji.

Oaza Modlitwy rozpocznie się 22 października, w piątek (rejestracja od godz.17:00, o godz. 18:00 – kolacja, o godz. 19:30 – zawiązanie wspólnoty), a zakończy się 22 października, w niedzielę uroczystą Eucharystią o godz. 12:00, na którą zaproszeni są także rodzice i rodzeństwo uczestników.

Oaza Modlitwy to okazja do pogłębienia relacji z Panem Jezusem, doświadczenia żywego i młodego Kościoła, który modli się, śpiewa, raduje, słucha Słowa Bożego, adoruje Pana, karmi się Ciałem Chrystusa, świadczy o Bożej miłości, to czas braterskich relacji, dobrej zabawy, wzajemnego szacunku, w wolności od zdobyczy współczesnej techniki, to okazja, aby lepiej poznać osobę wielkiego św. Jana Pawła II.

Zaproszenie na Oazę skierowane jest do dzieci z kl. III – VI. Zapisy i rejestracja poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny do 15 października na stronie oaza.lowicz.pl w zakładce Rekolekcje.

Koszt pobytu to 140 zł (druga i kolejna osoba z rodzeństwa – 120 zł). Wpłatę uiszczamy i zgodę zostawiamy na miejscu w punkcie rejestracyjnym w dniu przyjazdu.

Koniecznie zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, długopis, śpiwór, ubrania „po domu” i „na dwór”, strój sportowy, przybory toaletowe, ręczniki, klapki, strój odpowiedni do kościoła: dziewczęta – dłuższą spódnicę lub sukienkę; chłopcy, jeśli są ministrantami – komżę, kto ma – instrumenty muzyczne.

Zasady uczestnictwa w Oazie Modlitwy: nie zabieramy za sobą sprzętu elektronicznego, korzystanie z telefonów komórkowych ograniczone do minimum.

Na Oazę Dzieci Bożych zapraszają ks. Sylwester i ks. Tomasz, Animatorzy i Diakonia Wychowawcza.

Wydział Duszpasterski i Katechetyczny Diecezji Łowickiej oraz Moderatorzy Ruchu Światło – Życie