Jubileusz kapłański ks. S. Dusiło we wspólnocie Ruchu Światło-Życie

26 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

Maj i czerwiec to czas celebrowania jubileuszy kapłańskich. Ks. Stanisław Dusiło swoje 60-lecie święceń przeżywa przez cały rok. W czerwcu świętował modlitewnie we wspólnocie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej, którą wciąż wspiera i umacnia.

Ks. Stanisław Dusiło święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1963 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Od tamtej pory służył w kilkunastu parafiach na terenie diecezji warszawskiej i łowickiej. Sprawował posługę wikariusza i proboszcza m.in. w parafii w Lubani, a od kilku lat wspomaga pracę kapłanów w parafii św. Stanisława BM w Skierniewicach.

I pokolenia członków Ruchu Światło-Życie modliły się w intencji swojego „Wujaszka” podczas dnia wspólnoty w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Rodziny Domowego Kościoła, młodzież oazy u dzieci Boże dziękowały za osobę, kapłaństwo i działania ks. Stanisława, który był świadkiem ks. Blachnickiego i jego wskazówki przekazywał przez lata podczas rekolekcji, dni skupienia czy codziennej rozmowy.

Centrum spotkania przedwakacyjnego i dziękczynienia za 60 lat kapłaństwa była Eucharystia, którą koncelebrowali duszpasterze związani z Ruchem. Przy stole eucharystycznym stanęli m.in.: ksiądz jubilat, ks. Sylwester Bernat – moderator wspólnoty diecezjalnej, ks. Paweł Pietrzak – moderator gałęzi Domowego Kościoła, ks. Tomasz Staszewski, ks. Jacek Zieliński a także ks. Roman Sękalski, który wygłosił homilię.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl