Krąg Diecezjalny

15 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 13 lutego 2022 roku w Babsku odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego.

Na spotkanie zaprosiliśmy ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, który przewodniczył Eucharystii przeżywanej wraz ze wspólnotą parafialną. Modlił się za Domowy Kościół naszej diecezji. W homilii ks. biskup wskazał, że człowiek musi nieustannie dokonywać wyborów. Życie albo śmierć. Jedynie trwanie w Panu daje życie, przynosi owoc. „Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców». /Jer 17, 7-8/

Po Eucharystii zasiedliśmy do kręgu diecezjalnego. Oprócz ks. Pawła Pietrzaka (Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła) i par rejonowych, uczestniczył też biskup ordynariusz i Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie diecezji łowickiej – ks. Sylwester Bernat.

Tematem spotkania była „Tożsamość chrześcijańska członków Domowego Kościoła.” Temat rozpatrywaliśmy w świetle dokumentu „Tożsamość chrześcijanina” Gerharda Kardynała Müllera oraz Zasad Domowego Kościoła.

Dziękujemy Bogu za dar budowania jedności z Kościołem diecezjalnym. Księdzu biskupowi dziękujemy za ciepłą, życzliwą obecność, podzielenie się Słowem i wspólną modlitwę. Księdzu Sylwestrowi dziękujemy za wierne towarzyszenie Domowemu Kościołowi.

Chwała Panu!

Tekst i zdjęcia: parafia w Babsku