Zaproszenie na Młodzieżową Oazę Modlitwy – „Kościół żywy”

12 WRZEśNIA 2023
ks. Roman Sękalski

Już w najbliższy weekend, od 15 do 17 września br. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu (ul. Seminaryjna 6) odbędzie się Młodzieżowa Oaza Modlitwy w temacie: „Kościół żywy”, zakończona Dniem Wspólnoty całego Ruchu Światło – Życie Diecezji Łowickiej.
Oaza Modlitwy to konkretne miejsc i czas, to środowisko młodych ludzi, którzy we wspólnocie braterstwa, jedności i radości odnawiają się wewnętrznie w Duchu Świętym. Oaza Modlitwy to nowe życie, duchowa siła tak bardzo potrzebna każdemu do kroczenia przez pustynię życia.
Oaza Modlitwy rozpoczyna się 15 września, w piątek (rejestracja od godz.17:00, o godz. 18:00 – kolacja, o godz. 19:30 – zawiązanie wspólnoty), a kończy się 17 września, w niedzielę, ok. godz. 18:00. Wyjazd po Dniu Wspólnoty, który zacznie się o godz. 14:00, o godz. 15:00 odbędzie się Eucharystia, potem poczęstunek, o godz. 18:00 – błogosławieństwo i rozesłanie.
Zaproszenie na Oazę skierowane jest do młodzieży z kl. VII i VIII, szkoły średniej i studentów. Zapisy i rejestracja poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny do 12 września na stronie oaza.lowicz.pl w zakładce Rekolekcje. Koszt pobytu to 140 zł (druga i kolejna osoba z rodzeństwa – 120 zł). Wpłatę uiszczamy i zgodę zostawiamy na miejscu w punkcie rejestracyjnym w dniu przyjazdu.
Koniecznie zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, długopis, śpiwór, ubrania „po domu” i „na dwór”, strój sportowy, przybory toaletowe, ręczniki, klapki, strój odpowiedni do kościoła: dziewczęta – dłuższą spódnicę lub sukienkę; chłopcy, jeśli są ministrantami – komżę, kto ma – instrumenty muzyczne.
Zasady uczestnictwa w Oazie Modlitwy: nie zabieramy za sobą sprzętu elektronicznego, korzystanie z telefonów komórkowych ograniczone do minimum.