Wizyta młodzieży oazowej w kurii łowickiej

7 LIPCA 2023
Krzysztof Zwoliński

Od 29 czerwca w budynku WSD w Łowiczu trwa Oaza Dzieci Bożych. W ramach tego wydarzenia grupa młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z opiekunem ks. Tomaszem Staszewskim gościła w środę 5 lipca w kurii diecezjalnej w Łowiczu.

Oaza Dzieci Bożych to 15 dni rekolekcji dla dzieci po kl. III do kl. VI. Ich celem jest poznawanie cech Dziecka Bożego poprzez modlitwę, uczestnictwo w Eucharystii, zabawę, śpiew i pracę w grupach. Podczas tegorocznych rekolekcji młodzież realizuje program „Poznajemy Kościół”, który ma na celu m.in. zapoznanie z instytucjami i hierarchią w Kościele.

W środę starsza grupa uczestników Oazy miała okazję zwiedzić katedrę łowicką wraz z podziemnymi kryptami.

Kolejnym punktem dnia była wizyta w kurii diecezjalnej. W sali konferencyjnej wicedyrektor wydziału ekonomicznego ks. Łukasz Antczak opowiedział zgromadzonym o strukturze kurii i jej zadaniach, a także o historii diecezji. W tej części spotkania młodzież mogła również obejrzeć krótki film dotyczący naszej diecezji.

Następnie grupa oazowa udała się do rezydencji Biskupa Łowickiego, po której oprowadzał sekretarz biskupa ks. Rafał Woronowski.

W tym czasie młodsza grupa rekolekcyjna zwiedzała łowickie studio Radia Victoria.

Pierwszy turnus rekolekcji zakończy się 13 lipca.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: Krzysztof Zwoliński, ks. Tomasz Staszewski