Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa już na szlaku pielgrzymim

7 SIERPNIA 2023
ks. Łukasz Antczak

W niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. w bazylice katedralnej na pielgrzymi szlak wyruszyła 28. Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę.

Warto wspomnieć, że dzień wcześniej pielgrzymowanie rozpoczęły dwie z dziesięciu grup – cytrynowa i błękitna, które po dotarciu do Łowicza wraz z grupą zieloną uczestniczyły w apelu.

Porannej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba, z którym modlili się także bp Wojciech Osial, przewodnicy pielgrzymki i poszczególnych grup, ojciec duchowny pielgrzymki, ks. Rafał Woronowski, kapelan biskupi, oraz ks. Dariusz Kuźmiński, proboszcz parafii katedralnej. – Dziś Jezus, który przemienił się na górze Tabor, weźmie was i poprowadzi. Być może coś wam powie, może uspokoi, da radość. On wziął was i idzie z wami – mówił bp Dziuba. Odwołując się do znaczka pielgrzymkowego, biskup podkreślił, że Stwórca, jak to jest ukazane przy stworzeniu Adama, dziś będzie chciał dotykać pielgrzymów swoim palcem: delikatnie, niepozornie ku przemianie, „by pojawiły się dobre podstawy i piękne postawy”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości łowickiej redakcji Gościa Niedzielnego

Więcej o pielgrzymce i codzienne relacje na stronach: Pielgrzymka Łowicka  lppm.pl oraz Radia Victoria