Kutno. Maryja Dziewica jest jedyną kobietą w moim życiu

21 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Pod tym hasłem odbył się drugi dzień peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa. Tym razem w Kutnie zgromadzili się młodzi z dekanatów: Kutno, Łęczyca, Żychlin, Krośniewice, Piątek, by wziąć udział w warsztatach teatralnych i wspólnej modlitwie.

Po warsztatach medialnych i modlitwie w katedrze łowickiej, drugi dzień nastoletni święty, delegacja młodzieży z diecezji Foligno we Włoszech i młodzi wierni z rejonu kutnowskiego, łęczyckiego i krośniewickiego spotkali się na terenie parafii św. Wawrzyńca w Kutnie. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie młodzi uczestniczyli w warsztatach ewangelizacyjno-aktorskich prowadzonych przez Martę Kosiorek oraz w rozmowie z Adamem Woronowiczem – aktorem teatralnym i filmowym, znanym z roli bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W kutnowskiej parafii nie zabrakło też czasu na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Pieśnią służył zespół KADOSZ z Tarnowskich Gór, a podczas panelu modlitewnego młodym towarzyszył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl