Święcenia Kapłańskie w Łowiczu

4 CZERWCA 2017

Na miejsce uroczystości, do bazyliki katedralnej w Łowiczu przybyły delegacje z parafii nowych kapłanów. Byli ich znajomi i przyjaciele, a przede wszystkim rodzice i krewni. Stawili się kapłani, w tym kadra WSD w Łowiczu z rektorem ks. Sławomirem Wasilewskim. Nie zabrakło też alumnów seminarium.

Święceń udzielał ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Uroczystą Mszę św. koncelebrowali również biskup pomocniczy Wojciech Osial i biskup senior Alojzy Orszulik.

W homilii bp Dziuba podkreślił, że istotą Kościoła, jego źródłem i tożsamością jest Jezus z Nazaretu. To On powołuje. Natomiast prezbiterat to droga powołania w Kościele, która obejmuje posługę kapłańską, nauczycielską i pasterską.

– Macie być świadkami głoszonego słowa. Macie zwiastowane słowo potwierdzać życiem, a wówczas będzie ono autentyczne i przekonujące – zwrócił się do kandydatów na prezbiterów ordynariusz.

Szczególnym momentem obrzędu święceń było nałożenie rąk na głowy nowo wyświęconych. Najpierw uczynił to ordynariusz łowicki i biskupi, a potem pozostali kapłani.

Bezpośrednio po modlitwie konsekracyjnej neoprezbiterzy nałożyli ornaty. Następnie bp Dziuba namaścił dłonie nowych kapłanów olejem krzyżma świętego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.