Czarna Madonna przywitana po królewsku w Iłowie

25 MARCA 2017

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. 23 marca Czarną Madonnę powitano w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie.

Choć na chwilę przed przybyciem Jasnogórskiej Pani dookoła padał deszcz, wiatr dawał się we znaki, w momencie przyjazdu busa-kaplicy, poprzedzonego szpalerem motocyklistów, niebo „zatrzymało się”. Wizerunek Matki Bożej, zabezpieczony specjalnym pokrowcem, na znak szacunku i czci ucałowali proboszcz parafii ks. Krzysztof Borucki oraz bp Józef Zawitkowski. Następnie obraz został przeniesiony do świątyni, gdzie z niekrytym wzruszeniem oczekiwali na niego wierni. Słowa powitania skierowały dzieci ubrane w łowickie stroje, młodzież, która zawierzała swoje wybory życiowe, oraz rodzice. Ks. Borucki podczas powitania Maryi nie mógł powstrzymać wzruszenia. – Dokładnie 30 miesięcy temu zmarła moja mama. I dziś, Maryjo, przychodzisz do parafii, dla której jestem ojcem, by pocieszyć mnie i moich wiernych. Witaj, Pocieszycielko strapionych, Ucieczko grzesznych, Matko Miłosierdzia – mówił proboszcz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.