Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Jaktorowie

10 WRZEśNIA 2016

Jasnogórska ikona do parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie przybyła 8 września popołudniem. Dziekan dekanatu żyrardowskiego ks. Adam Bendarczyk odczytał wiernym list od papieża Franciszka. „Maryja przybywa w ważnym dla diecezji łowickiej czasie. 25 lat istnienia wspólnoty diecezjalnej, 880 lat miasta Łowicza. Niech i Peregrynacja odciśnie się jako wielki jubileusz w waszych sercach” – napisał papież.

Do ponad 80-letniej parafii na wschodnim krańcu diecezji łowickiej Jasnogórska Pani przybyła w eskorcie policji. Do samego kościoła dotarła w procesji, w której bliskość Jej matczynego policzka mogli poczuć dźwigający ją na własnych barkach przedstawiciele wspólnot, rodzin, dzieci, młodzieży oraz strażaków. Procesji oraz Mszy św. przewodniczył biskup senior Józef Zawitkowski. Obraz witał w towarzystwie nowego proboszcza w Jaktorowie ks. Wiesława Skoniecznego.

– Drodzy jaktorowanie, rodacy, czy wy jesteście chorzy? – pytał zgromadzonych biskup senior – Co roku odbywacie pielgrzymki na Jasną Górę, codziennie kierujecie modlitwy do swojej Matki, a teraz jeszcze przychodzicie na peregrynację obrazu Pani Jasnogórskiej – nie przesadzacie z tym kultem Maryi, Matki Jezusa? Pewnie zastanawiacie się, jak odpowiedzieć, żeby nie urazić biskupa. Nie bójcie się powiedzieć światu, że jesteście chorzy z miłości do Maryi – mówił kaznodzieja.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl