Życzenia Biskupa Wojciecha Osiala, Administratora Apostolskiego Diecezji Łowickiej, na Wielkanoc 2024

28 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Życzenia Biskupa Wojciecha Osiala,

Administratora Apostolskiego Diecezji Łowickiej,

na Święta Wielkanocne Anno Domini 2024

 

Bracia Kapłani,

Osoby życia konsekrowanego,

Drodzy Diecezjanie,

 

Chcę powiedzieć Wam wszystkim, że w tych świątecznych dniach pamiętam o Was. Jestem blisko każdego z Was, z Waszymi rodzinami i bliskimi. Szczególnie pamiętam o Was, Kochani Chorzy, którzy jesteście w szpitalach, hospicjach, domach opieki i rodzinnych domach. Przekazuję słowo pocieszenia i nadziei tym, którzy przeżywają trudne życiowe sytuacje. Z Wami jestem szczególnie blisko.

Uwierzcie mocno w to, że jest dla nas Dobra Nowina. Pan Jezus zmartwychwstał! W Ewangelii wielkanocnej słyszymy, że Maria Magdalena, Szymon Piotr i Jan widzieli o poranku pusty grób. To nie jest wymyślona historia, ale prawdziwe świadectwo. Mamy zmartwychwstanie i jest życie wieczne w niebie, Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. W Nim mamy nowe życie. Miłość i dobro ostatecznie zwyciężają. Nie utraćmy nigdy tej wielkanocnej nadziei.

W roku jubileuszu 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do Łowicza zostawiam Wam słowo z homilii wygłoszonej w naszej diecezji. Papież mówił do nas, że Chrystus „jest Nauczycielem, Zmartwychwstałym, który ma życie w sobie i pozostaje zawsze obecny w Kościele i w świecie. To On objawia nam wolę Ojca i uczy jak trzeba spełniać powołanie otrzymane od Boga za sprawą Ducha Świętego. (…) Tylko On jedyny zna najlepiej człowieka i wie, co kryje się we wnętrzu jego serca. Dzisiaj mówi do nas: «beze Mnie nic nie możecie uczynić» (J 15, 5)”.

Niech zmartwychwstały Chrystus nam wszystkim błogosławi

+ Wojciech Osial

Pliki do pobrania:

Podobne