Błogosławieństwo ceremoniarzy diecezji łowickiej

12 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił 34 lektorów do posługi ceremoniarzy. Uroczystość odbyła się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

W sobotę 9 listopada w kaplicy WSD wraz z ordynariuszem diecezji modlili się kapłani z parafii, w których posługują lektorzy, oraz rodziny i przyjaciele nowo promowanych. Funkcja ceremoniarza to kolejny „etap” w posłudze lektora. Błogosławieństwo biskupa zobowiązuje lektorów m.in. do wspomagania kapłanów w przygotowaniu i koordynacji przebiegu liturgii, prowadzeniu zbiórek ministrantów. Podjęcie tej posługi poprzedziły roczny kurs i praktyczne przygotowanie, które poprowadzili ks. Stanisław Lech, ks. Piotr Jóźwiak, klerycy WSD w Łowiczu oraz kapłani w parafiach, z których pochodzą ceremoniarze.

Nowa funkcja to nowe obowiązki, które ceremoniarze podejmą niemal od razu. Jednak są do tego przygotowani przez kapłanów, dla których podziękowania kierują ordynariusz diecezji, wicerektor WSD w Łowiczu ks. Jarosław Łękarski oraz ceremoniarze diecezji łowickiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.