Zaproszenie na Dni Otwarte do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

2 KWIETNIA 2019
Janusz Szwarocki

Od 5 kwietnia drzwi seminarium otwarte będą dla młodych mężczyzn, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda życie kleryka „od kuchni”. Na spotkanie w seminarium zapraszają księża przełożeni i alumni.

Przez cały czas młodzieńcy od 15. roku życia mogą zapisywać się na Dni Otwarte w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 kwietnia o 17.00, a zakończy w niedzielę o 13.00. Przez ten czas zainteresowani będą sprawdzać, jak wygląda codzienne życie kleryków – uczestniczyć razem z księżmi i alumnami w nabożeństwach, modlitwie, posiłkach, korzystać razem z czasu wolnego. Dowiedzą się także, jak wygląda studiowanie w WSD.

Przełożeni i alumni seminarium czekają na wszystkich mężczyzn, którzy myślą o podjęciu drogi kapłaństwa, ale także na tych, którzy zwyczajnie chcą zobaczyć, jak żyją klerycy. – Myślę, że warto skorzystać z zaproszenia, bo przede wszystkim jest to czas dla tego młodego człowieka, który przyjedzie do nas. Tu najpierw spotka się z Panem Bogiem, dopiero później z nami – klerykami. Czasem wystarczy chwila, żeby obudziło się powołanie, czasem to długa droga. Ci, którzy przyjadą, będą mogli przekonać się, w którą stronę chcą iść. Wejdą w naszą rzeczywistość, zobaczą, jak to wygląda, i być może utwierdzą się w swoich myślach, planach, decyzjach. Czekamy i zapraszamy z radością – mówi kleryk V roku Piotr Zieliński.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: wsd@diecezja.lowicz.pllub dzwoniąc pod numer: 46 837 60 16.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne