Z matką na ramionach

26 KWIETNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

W 35. rocznicę beatyfikacji bł. Franciszki Siedliskiej jej duchowe córki, a także bp Wojciech Osial, kapłani, czciciele i sąsiedzi dziękowali Bogu za jej życie i wstawiennictwo.

Uroczystości rocznicowe odbyły się w dwóch miejscowościach związanych z błogosławioną, założycielką zgromadzenia nazaretanek. Okragła rocznica, upamiętniająca wpisanie jej do grona błogosławionych przez św. Jana Pawła II 23 kwietnia 1989 r., zgromadziła wiernych z całej Polski.

W kaplicy w Roszkowej Woli, miejscu urodzenia błogosławionej, zgromadzili się wierni z dekanatu oraz pielgrzymi z różnych zakątków kraju, głównie z parafii, gdzie posługują duchowe córki Franciszki. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Osial, który w homilii podkreślił duchową siłę błogosławionej. W modlitwie uczestniczyli także lokalni kapłani, czciciele błogosławionej oraz jej sąsiedzi, którzy do dziś w wielu potrzebach zwracają się do niej po pomoc.

Po liturgii wierni wyruszyli na pielgrzymi szlak, który prowadził z Roszkowej Woli do Żdżar – miejsc, które były świadkami dzieciństwa i młodości F. Siedliskiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum Sióstr Nazaretanek