Idąc, świadczyli o Miłości

14 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

Przez teren diecezji przeszła VIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Pątnicy wędrowali pod hasłem: „Idziemy z pośpiechem”.

Pątnicy pielgrzymowanie rozpoczęli 10 sierpnia po Mszy św. porannej w parafii św. Mateusza (w świątyni, w której św. Maksymilian ujrzał dwie korony), by po czterech dniach wędrówki dotrzeć do celu. Duchowym opiekunem grupy był ks. Jacek Pływacz. Kapłan w Skierniewicach podzielił się świadectwem swojego nawrócenia, którego doświadczył w kapłaństwie podczas pielgrzymki do Guadalupe.

Podczas drogi charyzmatycy modlili się, słuchali konferencji, świadectw. Każdego dnia w miejscach odpoczynku i noclegu modlili się za tych, którzy otwierali im swoje domy i serca. Chętnie opowiadali także o swoim życiu, odkrywaniu miłości Boga, a także zawierzaniu swojego życia Maryi. Na terenie diecezji pielgrzymi zatrzymali się: w świątyni w Słupi, w OSP Byczki, przy kapliczce w Starych Rowiskach, w kościele św. Jakuba w Skierniewicach, w świątyni w Bolimowie, w szkole w Huminie, w kościele w Kurdwanowie oraz w klasztorze w Szymanowie.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl