XXIV ŁPPM – dzień IV

10 SIERPNIA 2019
Magdalena Gorożankin

Czwartego dnia wędrówki blisko tysiąc osób polecało opiece Matki Bożej kleryków WSD w Łowiczu, siostry zakonne, kapłanów, a zwłaszcza za neoprezbitera diecezji łowickiej ks. Tomasza Szcześniaka. Pielgrzymi modlili się także za wszystkich, którzy rozeznają swoje powołanie.

Na Mszę świętą sprawowaną w lesie, w kaplicy dołączył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba, a także ks. Tomasz Szcześniak. Wraz z nim modlili się kapłani wędrujący w ŁPPM, a także ks. Tomasz Bojanowski, proboszcz parafii w Lubochni, oraz ks. Robert Kwatek, który przywiózł pielgrzymom śniadanie przygotowane przez łowickich wiernych.

Homilię wygłosił rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu ks. Piotr Kaczmarek, który wraz z przełożonymi i klerykami seminarium wędrował na szlaku we wszystkich grupach opowiadając o życiu seminaryjnym.

Tego dnia pielgrzymi opuścili teren diecezji łowickiej. Uczestniczyli w liczeniu na mostku w Ujeździe a wieczorem spotkali się w swoich grupach na modlitwie i podsumowaniu dnia. Do tronu Pani Jasnogórskiej zostało już tylko 170 km.

Relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę oraz w serwisie specjalnym „Gościa łowickiego”.