III Diecezjalne Spotkanie Młodych w Łowiczu

16 WRZEśNIA 2019
ks. Łukasz Antczak

„Mężczyzną i niewiastą stworzył ich…” – pod tym hasłem młodzi diecezji łowickiej spotkali się w Łowiczu, by w duchu jedności, młodości i chrześcijańskiej zabawy rozważać, do czego powołuje ich Pan Bóg. W tym roku słowem z młodymi podzielili się bp Marek Solarczyk, ks. Dionizy Mróz oraz Andrzej „Kogut” Sowa.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, którą sprawowali bp Andrzej F. Dziuba oraz kapłani diecezji, którzy przyjechali na wydarzenie wraz z młodzieżą. Symbolem, który przez całe spotkanie towarzyszył młodym był krzyż, który w sierpniu przewodzi Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej. Znak zbawienia przykuwał uwagę i przypominał o święcie podwyższenia krzyża świętego, ale przede wszystkim o Miłości Boga do człowieka.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Patronem Regionalnym III Diecezjalnego Spotkania Młodych było Województwo Łódzkie