XII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do

2 PAźDZIERNIKA 2016
admin

Eucharystii przewodniczył bp. Andrzej F. Dziuba, zaś słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Kaznodzieja zachęcał przybyłych by nigdy nie wypuszczali z rąk różańca i wszystkie swoje troski, zmartwienia i radości powierzali Maryi, która, mimo iż nie modliła się nigdy tą modlitwą jest Matką Różańcową. – Różaniec tętni w Jej życiem i tajemnicą Jej syna. Dlatego też modlitwę tą należy nie tylko odmawiać, ale kontemplować.

Po zakończonej Eucharystii pątnicy z modlitwą różańcową na ustach udali się do sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych. Wraz z nimi pielgrzymowali biskupi i kapłani na czele z wikariuszem generalnym ks. Wiesławem Wronką. Po drodze Róże Różańcowe odmawiały tajemnice światła Różańca Świętego. Na placu pielgrzymkowym pątnicy wysłuchali konferencji przybliżającej życie i nauczanie św. o. Stanisława Papczyńskiego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. Konferencję wygłosił ks. Andrzej Siejak, marianin z Puszczy Mariańskiej. Po konferencji wierni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez parafian domaniewickich.

Z pielgrzymami modliły się siostry loretanki, które wydają miesięcznik „Różaniec”. Siostry do Domaniewic przyjechały z mini sklepikiem.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl

Podobne