<b>Wyruszyła 353 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę</b>

30 KWIETNIA 2008
Tegoroczna Pielgrzymka wyszła z Łowicza 5 maja po uroczystej Mszy św. w kościele sióstr bernardynek. Trwać będzie 6 dni, a pielgrzymi przejdą aż 190 kilometrów. Hasłem przewodnim są słowa: ?Z Chrystusem przez życie”.
Organizatorzy przypominają, że pielgrzymka to modlitwa różańcowa, dzielenie się słowem Bożym w ramach świadectwa, śpiewy, liczne konferencje i dyskusje religijne. Istotnym momentem jest sakrament pojednania podczas drogi oraz na postojach.
Jak mówi przewodnik pielgrzymki – ks. Wiesław Frelek – Jesteśmy jedną wielką rodziną pielgrzymkową, rezygnujemy zatem z formy ?pan”, ?pani”, a zwracamy się do siebie nawzajem ?siostro” i ?bracie”, starając się by te słowa nie były w naszych ustach sloganem, czy frazesem.