Wernisaż wystawy „Witaj Ziemio Łowicka. Retrospekcja”

27 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

W poniedziałek 25 marca o godz. 17:00 odbył się wernisaż wystawy poświęconej wizycie św. Jana Pawła II w Łowiczu. Wystawa „Witaj Ziemio Łowicka. Retrospekcja” została zorganizowana przez Muzeum w Łowiczu oraz Muzeum Diecezjalne w Łowiczu z okazji XXV rocznicy tego wydarzenia.

Jako pierwsi słowa wstępu skierowali do zebranych dyrektor Muzeum w Łowiczu Grzegorz Dębski oraz dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łowiczu ks. kan. Stanisław Majkut, którzy podziękowali za przybycie i krótko opowiedzieli o wystawie. Następnie bp Wojciech Osial w kilku słowach odniósł się do wydarzeń sprzed 25 lat oraz przypomniał homilię św. papieża wygłoszoną w 1999 r. w Łowiczu. Swoimi wspomnieniami z tamtego czasu podzielili się również starosta łowicki Marcin Kosiorek oraz przewodnik PTTK Zdzisław Kryściak.

Na wernisażu pojawili się również kapłani z okolicznych parafii, siostry zakonne, członkowie PTTK, a także dyrektor SP nr 7 w Łowiczu Marta Szram.

Na wystawie można zobaczyć m.in. ołtarz przy którym św. Jan Paweł II sprawował Eucharystię, albumy, pamiątkowe medale, ornaty oraz liczne zdjęcia.

Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia 2024 r.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński