Koncerty kolęd i pastorałek

10 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Na ludowo, po góralsku, a także tradycyjnie w wielu parafiach śpiewem oddawana jest cześć Jezusowi urodzonemu w żłobie. Wszędzie tam, gdzie rozbrzmiewają kolędy nie brakuje wzruszeń, radości.

Na kolędowanie w Żyrardowie zaprosili ks. Adam Bednarczyk proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia i Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa. W świątyni uwielbienie Boga poprowadził jeden z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w kraju – Arka Noego.

Warto wspomnieć, że wcześniej w uroczystość Trzech Króli kolędowanie odbyło się także w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, gdzie utwory bożonarodzeniowe zaśpiewały Koderki.

Kolędy wybrzmiały także w parafii św. Tomasza w Kamionie. Dzieci i młodzież zaprezentowały wiele pastorałek. Było głośno i bardzo radośnie. Nie zabrakło też kolęd o Trzech Królach.

Kolędy na góralską nutę śpiewano także w parafii Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach. Małemu Jezusowie śpiewano także w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

Niektóre parafie tak jak parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zapraszają wiernych na kolędowanie w każdą niedzielę.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl