VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

14 CZERWCA 2021
ks. Łukasz Antczak

W dniu 12 czerwca odbyła się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. 42 kobiety przybyły promieniście z 8 miejscowości do Suserza, modląc się w intencji wszystkich kobiet i chorych z 21 dekanatów diecezji łowickiej. Pozostałe osoby przybyły bezpośrednio na spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 13.30.

Od 8 lat, niezmiennie, najważniejszym punktem pielgrzymki Kobiet była Eucharystia. Wśród wielu wzruszających momentów było także odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego na niezwykłym Różańcu. Niezmienny był także akt zawierzenia Maryi.

W związku z 389. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski bp Andrzej F. Dziuba nie mógł uczestniczyć w VIII Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet, jednak skierował list do kobiet, który odczytał ks. Stanisław Banach, diecezjalny duszpasterz kobiet. Fragment listu biskupa ordynariusza publikujemy poniżej:

„Drogie Panie, stajecie w Suserzu w imieniu wszystkich dzielnych kobiet świata. Wy reprezentujecie bogactwo dzielnych kobiet, bo przecież różne są Wasze drogi powołania, doświadczenia z przeszłości i plany na przyszłość. Różne są Wasze drogi budowania tego, co oznacza bycie szczęśliwym. Jest czymś wyjątkowym, że wczoraj Kościół święty przeżywał Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a dzisiaj Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To także ten Suserski wizerunek pokazuje nam więź i jedność obu Serc. Przy tych Sercach jest miejsce dla serca każdej z Was i każdego z nas.

W tej pielgrzymiej drodze do Suserza towarzyszą Wam dzielne kobiety – święte i błogosławione. Towarzyszą Wam w znaku relikwii czy w znaku swoich wizerunków. Niech szczególnie przewodzi im nasza Patronka św. Wiktoria, dzielna i mężna, Rzymianka, dziewica i męczennica.

Bądźcie wzajemnie dla siebie błogosławionymi. Pamiętajcie o nas, proszących Was, Drogie Panie, abyście w swej modlitwie, w swojej prośbie, w swoim pielgrzymim trudzie, w tym wszystkim, co przyniosłyście tutaj do Suserza, szepcząc szczególnie: Zdrowaś Maryjo, wypraszały bogactwo łask i darów.”

Przy stole Eucharystycznym wraz z ks. Banachem stanęli także ks. Dariusz Szeląg, ks. Zbigniew Kielan, diecezjalny duszpasterz chorych oraz ks. Rafał Woronowski, który wygłosił kazanie.

Więcej o wydarzeniu na stronie lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.