Uroczystość św. Wiktorii

10 LISTOPADA 2017
ks. Łukasz Antczak

W Narodowe Święto Niepodległości wpisuje się w naszej diecezji Uroczystość ku czci św. Wiktorii – jej głównej patronki. Właśnie ta, pochodząca z Sabiny pod Rzymem, Święta dziewica i męczennica z III wieku, przypomina nam o istocie naszego życia w ziemskiej ojczyźnie, które przygotowuje nas do życia w Ojczyźnie Niebieskiej.

O wierność Chrystusowi, o większe umiłowanie Ojczyzny Niebieskiej poprzez godne, dobre i piękne życie w ojczyźnie doczesnej, za przyczyną Świętej Wiktorii – naszej Patronki – będziemy się modlić w sobotę 11 listopada 2017 roku. Tradycyjnie uroczystości rozpoczną się w kościele Świętego Ducha o godz. 10:00, skąd w okolicznościowej procesji wyruszymy z relikwiami św. Wiktorii i przejdziemy ulicami Łowicza, aby w Bazylice katedralnej złożyć Ofiarę Eucharystyczną za: Kościół Powszechny, za Polskę – naszą ziemską ojczyznę, a także w intencji naszej Diecezji Łowickiej – ich małej, ale ważnej cząstki, w której przygotowujemy się do życia w Ojczyźnie Niebieskiej. Naszym uroczystościom będzie przewodniczyć abp. Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski senior.

Wasz Biskup

+ Andrzej Franciszek Dziuba

Powyższe słowa pochodzą z listu zapraszającego Diecezjan na centralne uroczystości do Łowicza.

Początek liturgii w kościele pw. Świętego Ducha w Łowiczu, ul. Długa 3 o godz. 10.00 skąd wyruszy liczna procesja na Stary Rynek. Tam odbędą się modlitwy za mieszkańców Łowicza i całej Diecezji. Na cztery strony świata zostanie tez udzielone uroczyste błogosławieństwo relikwiarzem czaszki św. Wiktorii. Następnie rozpocznie się uroczysta Eucharystia w Bazylice Katedralnej.