Turnieje eliminacyjne XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego

9 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak
Rozegrano pierwsze turnieje eliminacyjne XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finałów. Eliminacje rozgrywane są w 4 rejonach.
Turniej w Cielądzu wyłonił finalistów z rejonu rawsko-skierniewickiego w dwóch kategoriach.
W kategorii „lektor starszy” najlepszy był zespół parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej. Do finału awansował też zespół z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Równolegle w Cielądzu rozgrywano mecze eliminacyjne w kategorii „open”. Tu też najlepsza była reprezentacja parafii w Żelaznej. Drugie miejsce zajęła drużyna parafii Przemienia Pańskiego w Lubani.
W rejonie sochaczewsko-żyrardowskim odbył się turniej w Rybnie.
W tamtejszej hali rywalizowali najmłodsi zawodnicy w kategorii „ministrant”. Wygrał zespół parafii MB Pocieszenia w Sochaczewie. II miejsce zajęli ministranci z innej sochaczewskiej parafii – św. Wawrzyńca. Te dwa zespoły mogą już szykować formę na turniej finałowy.
W rejonie łowicko-głowieńskim odbył się turniej w hali w Błędowie.
Zawody rozegrano dwóch kategoriach. W kategorii „ministrant” zwyciężył zespół gospodarzy, czyli parafii św. Rocha w Boczkach. Awans do finału diecezjalnego zapewnił sobie także zespół parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. W kategorii „lektor młodszy” najlepsza okazała się drużyna parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Razem z nimi do turnieju finałowego awansowała reprezentacja parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, która zajęła II miejsce.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne