Finały GP Diecezji Łowickiej już za nami

15 KWIETNIA 2015

Turniej wygrała drużyna z Witoni, która w ubiegłym roku zajęła II miejsce. W Finale zmierzyli się z drużyną z Sadkowic. Mecz był bardzo zacięty ale jednak więcej spokoju i precyzji mieli ministranci z Witoni.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Wysokienic, która w ostatnich sekundach meczu zdobyła bramkę z ministrantami z Kutna z parafii pw. Sw. Wawrzyńca.

Po meczu finałowym zostały rozegrane jeszcze dwa mecze pokazowe. W pierwszym zagrały reprezentacje Księży Diecezji Łowickiej i Samorządowców Rawy Mazowieckiej. Kapłani odnieśli zwycięstwo 6:0.

W drugim meczu reprezentacja ministrantów, kierowana przez opiekuna parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie zremisowała 3:3 z dziewczętami z Regnowa (w składzie grała większość z podstawówki ale także kilka dziewcząt z gimnazjum).

Na ceremonii wręczenia pamiątkowych pucharów i medali byli obecni: Senator RP p. Grzegorz Wojciechowski, Burmistrz Miasta Rawa mazowiecka Dariusz Misztal, przedstawiciel Starosty Rawskiego p. Sukiennik oraz ks. Kan Wiesław Wasiński – wicedziekan Rawski i Proboszcz parafii oo. Pasjonistów o. Jacek.

Na zakończenie Finału nastąpiło symboliczne przekazanie duszpasterstwa sportowców nowemu kapelanowi. Od 11 kwietnia decyzją Biskupa Łowickiego nowym duszpasterzem został ks. mgr Sebastian Antosik, który obecnie jest wikariuszem w parafii Witonia.

Więcej o turnieju na stronie Gościa Niedzielnego.

Tym samym poznaliśmy Mistrzów GP Diecezji, którzy będą reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski. Przypomnę, że w tym roku Mistrzem Diecezji w kategorii „Open” została Parafia pw. Świętego Ducha w Łowiczu (w Elblągu będzie nas reprezentować parafia Bełchów), w kategorii Gimnazjum – parafia Budziszewice a w kategorii „Podstawówka” – Parafia Witonia.

X Mistrzostwa Polski odbędą się w tym roku 1-2 maja w Elblągu, gdzie odbyły się pierwsze finały. Wtedy Mistrzem Polski w kategorii ministrantów została reprezentacja Diecezji Łowickiej, zatem życzymy by i w tym roku nasi przedstawiciele zdobyli Mistrzostwo.