Środa Popielcowa

15 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

W Środę Popielcową wierni diecezji licznie uczestniczyli w Eucharystiach z obrzędem posypania głów popiołem. W bazylice katedralnej wieczornej Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial, który w homilii podkreślił znaczenie Wielkiego Postu jako czasu odkrywania miłości Bożej i głębokiej przemiany serca.

Współcelebrującymi byli ks. Rafał Woronowski, sekretarz biskupa łowickiego, oraz ks. Dariusz Kuźmiński, proboszcz parafii katedralnej. Z wiernymi duchowo łączył się bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz.

Kaznodzieja w homilii zauważył, że w życiu chodzie o konkrety. I o nie chodzi także w Wielkim Poście. Później wskazał na trzy rzeczy, które powinniśmy praktykować w Wielkim Poście: modlitwę, post i jałmużnę. – Zróbmy postanowienie o konkretnej modlitwie, którą będziemy odmawiać przez 40 dni, albo postanówmy, że codziennie sięgniemy po Słowo Boże, bądź, że będziemy uczestniczyć w jakimś  nabożeństwie – zachęcał.

Po homilii, znak popiołu jako pierwsi przyjęli kapłani, a następnie wszyscy wierni.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl