Sprawozdanie z rekolekcji DK w Krakowie

28 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W dniach 15 – 30 lipca b.r. Domowy Kościół diecezji łowickiej przeżywał w Krakowie swoje rekolekcje formacyjne. W gościnnych progach WSD Towarzystwa Salezjańskiego na Tynieckiej zamieszkało 15 małżeństw z 14 dziećmi.

Rodziny przyjechały z całej Polski (i nie tylko), które reprezentowały diecezje: łowicką, ełcką, pelplińską, łomżyńską, kielecką, wrocławską, rzeszowską, warszawsko-praską, gdańską i wiedeńską.

Duchowym wsparciem dla uczestników byli ks. Łukasz Blados i ks. Sebastian Antosik, którzy prowadzili Liturgię Godzin i sprawowali Eucharystie.

W programie rekolekcji, pod hasłem: Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae, było m.in. odkrywanie Misterium Kościoła poprzez pielgrzymowanie do kościołów krakowskich na zgromadzenia eucharystyczne, poznawanie historii i zabytków, piękna Kościoła jako żywej wspólnoty.

Uczestniczyliśmy w Mszy Św. w Katedrze Św. Stanisława na Wawelu, u Sióstr Dominikanek na Gródku, u Benedyktynów w Tyńcu, w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, u Cystersów w Mogile, u Paulinów na Skałce, u Karmelitów na Piasku, u Dominikanów oraz na Drodze Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zgodnie z myślą założyciela Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego uczyliśmy się odnajdywać swoje powołanie w Kościele, podejmowania posługi na rzecz wspólnoty, realizowania swojego życia jako posiadanie siebie w dawaniu siebie.

Był to radosny czas nie tylko wzrastania w formacji oazowej, ale również odpoczynku, poznawania piękna Krakowa i przede wszystkim budowania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

Wracamy do domów umocnieni w wierze, pełni radości z żywego Kościoła oraz zauroczeni Krakowem z jego świątyniami. Chwała Panu!