Róże u Matki Pięknej Miłości

9 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

Pod hasłem: „Pod Twoją obronę, pocieszycielko strapionych” w Domaniewicach odbyła się XIX Pielgrzymka Kół Żywego Różańca.

Spotkanie róż różańcowych rozpoczęło się w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja, modlitwą Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Później uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Homilię wygłosił bp Wojciech Osial. Kaznodzieja w nawiązaniu do czytań wskazał na modlitwę i wspólnotę.

Po Mszy św. czciciele Matki Bożej udali się do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Matki Pięknej Miłości, odmawiając po drodze tajemnice bolesne Różańca.

Na placu przed sanktuarium pielgrzymi wysłuchali konferencji „Różaniec siłą chorych i cierpiących”, którą wygłosił ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Barbary w Głownie, kapelan szpitala, Diecezjalny Duszpasterz Apostolstwa Chorych.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl