Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Łowickiej

19 PAźDZIERNIKA 2023
ks. Roman Sękalski

W dniach 08 – 10 września 2023 r. i 13 – 15 października 2023 r. w domu rekolekcyjnym Ostoja w Spale odbyły się rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Łowickiej. Rekolekcję są częścią formacji stałej nadzwyczajnych szafarzy, którą kontynuują już po otrzymaniu od biskupa błogosławieństwa do wykonywania posługi udzielania Komunii świętej osobom chorym i do pomocy przy udzielaniu Komunii Świętej podczas Eucharystii. Przedmiotem stałej formacji jest pogłębianie i realizacja powołania do którego zostali wezwani w Kościele. Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło roku duszpasterskiego – Wierzę w Kościół Chrystusowy. Poprzez konferencje, homilie, rozważania wymianę doświadczeń i wspólne modlitwy nakreślana była kondycja współczesnego człowieka, a także misja Chrystusa przywracającego jedność człowieka z Bogiem, kontynuowana nieustannie we wspólnocie Kościoła. Rekolekcje poprowadził duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Łowickiej ks. Piotr Jóźwiak.