Pierwsza Sobota Miesiąca, poświęcenie nowej monstrancji, ,,ŚDM Kraków 2016 na bis”

8 KWIETNIA 2024
ks. Roman Sękalski

W sobotę 6.04.2024 r. w Domu Modlitwy i Formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się po raz kolejny Nabożeństwo Pierwszosobotnie ku czci Niepokalanej. Był to także dzień, w którym pobłogosławiono nową monstrancję z donacji księży z naszej diecezji. Monstrancję poświęcił biskup Andrzej Franciszek Dziuba, a także odprawił Mszę Święta. W koncelebrze: z ks. Rafał Woronowski, ks. Stanisław Banach, ks Sylwester Bernat, ks. Marek Wysocki
Po Mszy Świętej odbył się wspólny poczęstunek na refektarzu. O godz 15:00 w Wigilie Bożego Miłosierdzia odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie ambasadorów i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z diecezji łowickiej- „Kraków 2016 na bis” – dzieliśmy się słowem i doświadczeniami ze ŚDM. Tego również dnia została utworzona strona na Facebooka naszego Domu Modlitwy i Formacji https://www.facebook.com/profile.php?id=61558193278337. Będą tam umieszczane informacje, ogłoszenia, relacje z różnych wydarzeń. Bóg zapłać za piękny przykład modlitwy, za wspierających to wydarzenie oraz dar serca w postaci Monstrancji wszystkim księżom i donatorom. Pamiętam w modlitwie!!

Ks. Sylwester Bernat