OWR – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

15 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 10:00 w budynku kurii diecezjalnej łowickiej odbyło się wręczenie nagród za zdobycie trzech pierwszych miejsc w etapie diecezjalnym Olimpiady Wiedzy Religijnej. Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem „Światło Wiary”. Na ogłoszenie wyników laureaci OWR przyjechali wraz ze swoimi katechetami i opiekunami.

Na początku spotkania ks. kan. Tomasz Jackowski przywitał laureatów oraz ich opiekunów i krótko opowiedział o przebiegu olimpiady, a następnie ogłosił wyniki:

1 Miejsce – Dominika Gomoliszek (klasa 6) – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie (katecheta – Katarzyna Krzemińska)

2 Miejsce ex aequo – Róża Frontczak (klasa 8) – SP im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach (katecheta – Małgorzata Kozłowska) oraz Wiktoria Grochal (klasa 8) – PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą (katecheta – Izabela Rogowska)

Nagrody laureatom oraz katechetom wręczył Administrator Apostolski Diecezji Łowickiej bp Wojciech Osial. Po wręczeniu nagród bp Osial pogratulował zwyciężczyniom oraz podziękował im za chęci i wysiłek włożony w przygotowanie do olimpiady. Słowa podziękowań skierował również do katechetów i rodziców laureatów oraz organizatorów. Na zakończenie bp Osial udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński