Uroczystość Wszystkich Świętych w nowej kaplicy

2 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

W uroczystość Wszystkich Świętych ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba odprawił Mszę św. w nowej kaplicy na cmentarzu katedralnym w Łowiczu.

Ta Msza św. rozpoczęła kult Boży w tym miejscu. Zaadaptowany budynek byłych koszar armii radzieckiej nie jest jeszcze w pełni wykończony. Będzie nosił wezwanie św. Michała Archanioła. Poświęcenie planowane jest w przyszłym roku.

Eucharystię koncelebrowali ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej i dziekan łowicki, oraz ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupa.

W homilii biskup Dziuba nawiązał odczytanej Ewangelii o ośmiu błogosławieństwach. – My, chodząc wśród nagrobków, chcemy się ogrzać prawdą zakochania się w niebie. Prawdą pielgrzymowania przez ziemię tak, abyśmy zasłużyli na wieczne życie w nieprzemijającej bliskości z Bogiem. Ta listopadowa lekcja wiary to jest pytanie o ludzi błogosławieństw, bo to jest najprostsza droga spełnienia prawdy. A błogosławieństwa to jakby sprawdzenie siebie, czy ja jestem wrażliwy na ubogich i biednych, czy mnie porusza prawda sprawiedliwości, czy pokój to jest prawdą mojego serca – mówił ordynariusz.

Po Mszy św. odbyła się procesja po cmentarzu z modlitwą wypominkową i poświęceniem grobów. Rozpoczęła się przy kaplicy w starej części cmentarza.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl