Orszaki Trzech Króli

3 STYCZNIA 2018
Damian Pietrzak

W sobotę 6 stycznia w ponad 600 miejscowościach w Polsce i na świecie przejdą orszaki Trzech Króli. Miejsca przemarszu na orszakowej mapie rozsiane są również na terenie diecezji łowickiej.

Po raz pierwszy barwny pochód przejdzie przez Żyrardów. Razem z mieszkańcami miasta szedł będzie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Orszak wyruszy o 10.15 sprzed kościoła parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Trasa będzie wiodła ulicami: Żeromskiego, Limanowskiego, Kościelną, Mireckiego, Narutowicza i zakończy się przed kościołem parafii Matki Bożej Pocieszenia. Po zakończeniu pochodu Mędrców bp Dziuba będzie przewodniczył Mszy św. w tej świątyni.

Także po raz pierwszy orszak przejdzie ulicami Łęczycy. Wymarsz przewidziano po Mszy św. w kościele św. Andrzeja, która rozpocznie się o 12.00. Trasa będzie wiodła ulicami Kościelną, Jana Pawła II, Kilińskiego do świątyni ojców bernardynów.

Sprawdzone trasy mają już organizatorzy tegorocznych orszaków w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Łowiczu, Sochaczewie, Szymanowie, Głownie, Mąkolicach, Wiskitkach oraz Brochowie. Tam przemarsze odbywały się także w poprzednich latach. W rawskim orszaku swój udział zapowiedział bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, który przed wymarszem odprawi o 12.00 Mszę św. w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne