Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Kurdwanowie

9 MARCA 2017

Na powitanie ikony wierni z parafii kurdwanowskiej wyszli w procesji. Wśród osób niosących obraz byli strażacy, ojcowie – sołtysi, rodzice, młodzież, asysta kościelna. Wraz ze swoją Matką dotarli do zabytkowej drewnianej świątyni. Towarzyszyli im księża i ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który sprawował Mszę św. wraz z proboszczem parafii ks. Jackiem Warzechą oraz jego wujem, ks. Adamem Szkópem, który był misjonarzem w Kenii i Sudanie, a obecnie jest proboszczem parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Warszawie.

Obecny był również ks. Robert Sierpniak z pobliskiej parafii w Szymanowie, która gościła ikonę jesienią ubiegłego roku. Nad przebiegiem uroczystości czuwał pasjonista o. Jacek Wróblewski CP, który przygotowywał wiernych z Kurdwanowa do nawiedzenia podczas misji. Ojciec Jacek jest proboszczem parafii pw. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.