Ogłoszenia – 09.11.2008r. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

8 LISTOPADA 2008
4. W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie Charytatywne ?Dobromir" kwestuje przed naszą świątynią na kurację chorego na dystrofię mięśniową Kamila Sawczuka. Dziękujemy za pomoc.
5. We wtorek przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki naszej Diecezji – układ Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 12.00 – z racji przypadającej w tym dniu rocznicy odzyskania niepodległości – Eucharystia w intencji Ojczyzny. Wieczorem, po Mszy św. o godz. 19.00, wieczornica przygotowana przez naszą młodzież – usłyszymy wiele znanych tekstów, wypowiedzianych formie prozy i poezji, jak również piosenki patriotyczne. Serdecznie zapraszamy.
6. Za tydzień o godz. 14.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.
8. W wyniku pożaru spłonęły zabudowania mieszkalne jednej z rodzin naszej parafii zamieszkałej w Korytowie A. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc ?pogorzelcom". Prosimy o hojność na miarę możliwości poszczególnych członków naszej wspólnoty parafialnej. Ta zbiórka zastępuje w miesiącu listopadzie kwestę na potrzeby ?Caritas" Parafialnej.
9. Duszpasterze Parafii M.B. Pocieszenia, w porozumieniu z działającymi na terenie parafii wspólnotami, występują z propozycją stałej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej świątyni. Miejscem adoracji stanie się kaplica M.B. Częstochowskiej. Adoracja będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 17.00. Rozpoczynać się będzie wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego; zakończenie proste (bez błogosławieństwa Najśw. Sakramentem) o godz. 16.50. Podczas adoracji kapłan dyżurny będzie dostępny w konfesjonale (obok ambony) – w ten sposób chcemy stworzyć optymalne warunki do spokojnej spowiedzi – z możliwością rozmowy ze spowiednikiem (na co często brakuje czasu w ramach spowiedzi rekolekcyjnych). Projekt ten zaczniemy realizować od poniedziałku po I Niedzieli Adwentu t.j. od 01 grudnia. Przez trzy miesiące (do 27 lutego 2009r.) będziemy monitorować zainteresowanie wiernych naszą propozycją. Jeśli uznamy, że wierni korzystają ze stworzonych im możliwości modlitwy adoracyjnej oraz głębszego przeżycia sakramentu pojednania, zwyczaj ten zostanie wprowadzony na stałe w życie Kościoła M.B. Pocieszenia – jeśli nie, przerwiemy realizację niniejszego projektu.
10. Parafia posiada cegiełki na budowę pomnika Jana Pawła II. Ofiarę na ten cel można również złożyć do specjalnej puszki.
11. Prasa katolicka (kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).