Odkrycia podczas remontu świątyni NMP w Rawie Mazowieckiej

16 LIPCA 2017
admin

Remont obejmuje także przylegający do kościoła budynek dawnego kolegium jezuickiego. Tynkarze, murarze, glazurnicy i malarze, elektrycy i instalatorzy oraz konserwatorzy starają się wykonywać swoje prace, aby olbrzymi zakresowo remont przebiegał w terminie i zgodnie z założonym harmonogramem.

Przygotowywana jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe w zakrystiach i wymieniana jest więźba nad nawą południową. W wypełnionym rusztowaniami kościele zdejmowane są liczne warstwy malarskie. W trakcie prac odkryto bardzo dobrze zachowane elementy poprzednich polichromii. Teraz od decyzji konserwatorów będzie zatem zależało, co ostatecznie zostanie zachowane i jaki będzie finalny wystrój barokowej świątyni.

Koszt remontu to duże obciążenie dla parafii. Po dużych staraniach udało się uzyskać dofinansowanie, ale nie pokrywa ono całości prac. W lipcu parafia musi opłacić kolejne faktury na ok. 2,5 mln zł. Trwa akcja „Wolontariusze remontu”, zachęcająca do wsparcia remontu osoby także spoza parafii. Szczegóły na: www.parafia.rawa-maz.pl/wesprzyj-renowacje

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne