Wizyta duszpasterska 2021

26 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Ile parafii, tyle decyzji dotyczących tegorocznej wizyty duszpasterskiej. I choć mnogość komentarzy, że kapłani nie odpuszczają i „biegną” po koperty, może sugerować ich inicjatywę, w tym roku to wierni bardziej zabiegają o błogosławieństwo domu i rodzin.

M.in. w parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie kolęda została przeniesiona na przyszły rok, jeśli jednak ktoś ma życzenie, może umówić się z kapłanem na wizytę w dogodnym dla obu stron terminie.

Część duszpasterzy rozpoczęła tradycyjną kolędę tuż po świętach Bożego Narodzenia. W drogę od domu do domu wyruszyli m.in. księża z parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą, NMP Królowej Polski w Kurzeszynie czy św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie.

Popularnością w tym roku cieszą się Msze kolędowe. Z tej wersji kolędy skorzystali wierni m.in. z parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie, Świętego Ducha w Łowiczu, św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie czy św. Wojciecha w Białej Rawskiej.

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach księża wraz z ministrantami chodzili ulicami miasta, śpiewając kolędy i błogosławiąc posesje.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii w Tumie