Oaza Modlitwy dla małżeństw

31 SIERPNIA 2023
ks. Roman Sękalski

W dniach 16-20.08.2023 w WSD w Łowiczu odbyła się Oaza Modlitwy dla małżeństw „OD NOWA z Jezusem”. Uczestniczące małżeństwa odkrywały m.in. podczas Eucharystii, Namiotu spotkania, konferencji, pracy w grupach, adoracji oraz pogodnych wieczorów wartość i moc trzech słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Słowa wydają się oczywiste, ale dla uczestników nabrały nowego wymiaru i znaczenia. Potwierdzają tym samym zdanie często powtarzane przez ks. Jacka Zielińskiego podczas homilii „Najprostsze rozwiązania okazują się być najlepsze”. Ks. Jacek Zieliński i ks. Mateusz Adamski służyli swoją kapłańską obecnością, modlitwą, udzielaniem sakramentów i błogosławieństwem podczas Oazy. Dzieci podczas spotkań rodziców swój czas spędzały pod troskliwym okiem diakonii wychowawczej. Radością dla całej Oazy były odwiedziny Ks. Bp Andrzeja Dziuby, który pobłogosławił dzieci i uczestniczył w drodze krzyżowej przygotowanej i prowadzonej przez małżeństwa, a także dokonał pamiątkowego wpisu w nowej kronice WSD, które w najbliższym czasie z pomocą Bożą i ludzi może stać się domem modlitwy i formacji.

Tekst: ks. Sylwester Bernat, Anna Torbicka
Zdjęcia: Anna Torbicka