Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie

3 LUTEGO 2024
ks. Roman Sękalski

W dniach 2-4 lutego br. w łowickim Domu Modlitwy i Formacji na Seminaryjnej 6 rekolekcje przeżywają organizatorzy rekolekcji krajowych dla dzieci, młodych i rodzin z różnych diecezji –przedstawiciele 18 miast w Polsce: Świdnica, Zielona Góra, Kraków, Tarnów, Częstochowa, Warszawa, Warszawa Praga, Łódź, Łowicz, Katowice, Wrocław, Włocławek, Lublin, Ełk, Rzeszów, Częstochowa, Gliwice, Przemyśl. Dla uczestników jest to także czas na poznanie Łowicza, idei DMiF, zaczerpnięcie jego ducha oraz szczególne umocnienie w święto Matki Bożej Gromnicznej, które w Ruchu Światło-Życie jest świętowane jako Dzień Światła. W sobotni wieczór bp Wojciech Osial modlił się z uczestnikami, śpiewając Apel jasnogórski oraz udzielił wszystkim obecnym pasterskiego błogosławieństwa.
Tekst: ks. Sylwester Bernat, Anna Torbicka