Nowy respirator dla szpitala w Skierniewicach

25 WRZEśNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Fundusze zebrane przez Caritas Polska w ramach akcji #WdzięczniMedykom pozwoliły na zakup sprzętu medycznego dla wielu placówek medycznych, nie tylko prowadzonych przez Caritas. Wśród zakupionego sprzętu są dwa przenośne respiratory, które zostały przekazane placówkom medycznym na terenie naszej diecezji, a zakupione dzięki środkom przekazanym przez firmę ubezpieczeniową Generali.

Jeszcze w maju pierwszy respirator trafił do szpitala Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, gdzie został przekazany osobiście przez Dyrektora Caritas Polska, księdza Marcina Iżyckiego, a drugi 24. września do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach.

Parametry przekazanego sprzętu pozwalają na wykorzystanie go w sposób stacjonarny lub mobilny np. w karetkach. Cieszymy się, że możemy w taki sposób wspierać pracę personelu medycznego (doposażając placówki medyczne w niezbędny sprzęt do ratowania życia ludzkiego), który nie musi podejmować dramatycznych decyzji kto powinien w pierwszej kolejności skorzystać z respiratora, tak jak to miało miejsce w wielu krajach, między innymi we Włoszech.

Dziękujemy także darczyńcom, którzy włączyli się w tak piękną akcję.

 

Tekst: ks. Dariusz Krokocki

Zdjęcia: radiovictoria.pl

Podobne