Biskup na spotkaniu opłatkowym w Zakładzie Karnym w Łowiczu

19 GRUDNIA 2012

Dzięki przychylności Dyrekcji Zakładu Karnego w Łowiczu, ks. bp Andrzej F. Dziuba odbył spotkanie opłatkowe z Osadzonymi. W świątecznej atmosferze zostały wspólnie odśpiewane kolędy; osadzeni mieli możliwość złożenia sobie nawzajem życzeń oraz przełamania się opłatkiem z bp Ordynariuszem.
Bp Andrzej w skierowanych do osadzonych życzeniach przypominał o domu rodzinnym i rodzicach. Zachęcił do dobrego przeżycia w obecnym „domu” świąt, które powinny przypominać o bliskości Boga.
Osadzeni obdarowali ks. Biskupa dwoma prezentami: obrazem bł Jana Pawła II oraz napisaną przez jednego z osadzonych i wspólnie wykonaną piosenką o wierze.
W drugiej części wizyty, ks. Biskup spotkał się w Kierownictwem Zakładu. Pan płk. Robert Rusiecki, Dyrektor Zakładu Karnego, przedstawił Kierownictwo oraz podziękował swoim współpracownikom za bardzo dobrze wykonana pracę dla dobra Jednostki i Skazanych. Potem przyszła chwila na wzajemne składanie sobie życzeń i łamania się opłatkiem.