Karnawałowa zabawa bez kropli alkoholu

7 LUTEGO 2024
Krzysztof Zwoliński

Domowy Kościół z diecezji łowickiej kolejny raz otworzył swoje drzwi dla rodzin, by wspólnie świętować karnawał w duchu abstynencji. W radosnym wydarzeniu wzięło udział 120 osób.

Bezalkoholowy Bal Karnawałowy jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz Domowego Kościoła. To już 19. odsłona balu. W tym roku uczestników prowadziła myśl: „Trzeźwymi bądźcie i czuwajcie!”, zapożyczona z nauczania św. Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1979 roku.

Obchody rozpoczęły się Eucharystią w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, której przewodniczył ks. Rafał Babicki. Przy stole eucharystycznym stanął także ks. Jacek Warzecha. Następnie uczestnicy przenieśli się do rezydencji Strobów, gdzie na jednej z największych sal balowych województwa łódzkiego wodzirej Radosław Florczak zapewniał rozrywkę zgodną z wieloletnią tradycją. Na gości czekały konkursy, tańce integracyjne i zabawy, a także obficie zastawione stoły.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl