Kandydatura alumnów

1 GRUDNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

Dnia 29 listopada 2023 roku we wspólnocie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie nasi alumni IV roku: Marcel Gracjan Korzeniewski, Filip Psyk oraz alumni V roku: Patryk Cieślak, Jakub Sebastian Lipke oraz Kacper Tadeusz Wasiak zostali włączeni w grono kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Mszy Świętej w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu przewodniczył J. E. ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, biskup Łowicki. Podczas Eucharystii nasz pasterz zaznaczył m.in. że nie jest to droga łatwa, musimy się liczyć z tym, że zostaniemy odrzuceni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa. Kandydatura jest przedstawieniem wobec wspólnoty Kościoła kandydatów do święceń, którzy przez dwukrotne wypowiedzenie słowa „chcę” deklarują swoją gotowość do przyjęcia w niedługim czasie święceń diakonatu, a później – prezbiteratu. W swoich modlitwach pamiętajmy o kandydatach do święceń, aby dobrze i owocnie wykorzystali czas przygotowań do święceń diakonatu, a w późniejszym czasie do prezbiteratu. Warto ofiarować swoje modlitwy także o nowe i święte powołania do kapłaństwa, aby w naszej diecezji nie zabrakło głosicieli Słowa Bożego.

Tekst i zdjęcie: kl. Patryk Cieślak