IV Pielgrzymka Rowerowa

17 LIPCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 16 lipca na Jasną Górę dotarła IV Pielgrzymka Rowerowa. Cykliści na pielgrzymi szlak wyruszyli z Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

W21-osobowej grupie, obok świeckich w różnym wieku, pielgrzymowały dwie siostry – Marietta, misjonarka Krwi Chrystusa, i Marianna, służebniczka śląska. Cykliści w drogę wyruszyli w czwartek 13 lipca po Mszy św. w Domu Kapłana Seniora. Eucharystii przewodniczył ks. Szymon Smółka. Przed wyruszeniem w drogę ks. Szymon poświęcił rowery i cyklistów. O szczęśliwą drogę dla jadących prosiły także dzieci z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów, które radośnie żegnały pątników.

Podczas drogi cykliści realizowali program duchowy. Każdego dnia śpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, pieśni pielgrzymkowe. Były też modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także Eucharystia.

Patronem pielgrzymki tradycyjnie był bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, którego fotografia przez cały czas towarzyszy pielgrzymom.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Albert Wasilewski

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl