Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Domaniewicach

3 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 1 października ponad 1500 osób z 52 parafii diecezji zgromadziło się na modlitwie w parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach. Tegoroczna XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca odbyła się pod hasłem: „Matce Bożej, Królowej Pokoju, zawierzamy…”.

Codziennie w swoich parafiach, domach, przy kapliczkach koła Żywego Różańca zawierzają rodziny, szkoły, wspólnoty, Kościół czy pokój na świecie. Raz do roku spotykają się w Domaniewicach, by pogłębić wiedzę o Różańcu, wysłuchać świadectw tych, którym pomogli modlitwą, i uświadomić sobie, jak wiele osób codziennie chwyta za różaniec i łączy się na modlitwie.

Koła Żywego Różańca działają w każdej parafii diecezji. W wielu róż różańcowych jest tak wiele, że powstają kolejne koła. Rodziców modlących się za dzieci, osób modlących się za kapłanów i siostry zakonne, dziadków polecających Maryi swoje wnuki, koła nauczycieli, którzy modlą się za uczniów.

Dziękujących i proszących było ponad 1500. Od rana uczestniczyli w duchowym programie pielgrzymki – Godzinkach do Najświętszej Maryi Panny, konferencji ks. Zbigniewa Łuczaka – diecezjalnego moderatora kół Żywego Różańca, a także w Eucharystii, której przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Przy stole eucharystycznym stanęli także bp Wojciech Osial, ks. Sławomir Sobierajski – wikariusz biskupi i kilkudziesięciu kapłanów – duszpasterzy kół parafialnych.

Po Eucharystii wierni zgromadzeni w swoich wspólnotach ruszyli w uroczystej procesji do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Matki Pięknej Miłości, w drodze rozważając tajemnice radosne i modląc się Różańcem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl