II Pielgrzymka rowerowa

23 LIPCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Na Jasną Górę po raz drugi wyruszyła grupa cyklistów z Sochaczewa. W 13 osobowej grupie, obok świeckich w różnym wieku, pielgrzymowały dwie siostry: Marietta, misjonarka Krwi Chrystusa i Marianna, służebniczka śląska.

Cykliści w drogę wyruszyli w czwartek 22 lipca po Mszy św. odprawionej w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Zakrzewski. Kapłan życzył pielgrzymom, by ich jazda do tronu Pani Jasnogórskiej była odkrywaniem Bożej miłości, szukaniem Boga na modlitwie, w mijanych krajobrazach, nawiedzanych kościołach, a także odkrywaniem Go w drugim człowieku, który ma swoją historię życia.

Przed wyruszeniem w drogę ks. Jakub poświęcił rowery i cyklistów.

Patronem pielgrzymki podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku został sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, którego fotografia przez cały czas towarzyszy pielgrzymom.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl