VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

9 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

W ramach akcji ewangelizacyjnej „Rośnij z Gościem” 25 maja odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem spotkamy się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Rawie Mazowieckiej.

Naszej modlitwie i refleksji towarzyszyć będzie hasło: „Strażniczki życia”. Chcemy zastanowić się nad tym, jak mamy na co dzień wypełniać zadanie troski o człowieka powierzone nam przez Boga.

Wspólne świętowanie Dnia Matki w tym roku rozpoczniemy nieco wcześniej, bo już o 7.45 w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gromadząc się o poranku, chcemy wspólnie wychwalać Matkę Bożą, śpiewając Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Po modlitwie przejdziemy ulicami Rawy do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na krótką modlitwę. Po drodze będziemy nieść srebrną figurę Matki Bożej Brzemiennej oraz relikwie świętych kobiet. Idąc, odmówimy tajemnice radosne Różańca, do których rozważania przygotuje ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. Celem naszej pielgrzymki będzie kościół oo. pasjonistów, gdzie znajduje się słynący cudami obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII w. Przed Matką Pocieszenia będziemy dziękować za dar kobiecości, macierzyństwa, a także za wszystkich tych, których Bóg nam zawierzył. W programie znajdą się również modlitwa przy relikwiach świętych i błogosławionych kobiet, świadectwa oraz konferencja ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji „Małych Stópek”.

Jak zwykle punktem kulminacyjnym naszego spotkania będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Na koniec Mszy św. dokonamy osobistego aktu oddania i zawierzenia wszystkich kobiet Maryi. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nas zdecyduje się na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Już dziś możemy was zapewnić, że wspólne świętowanie Dnia Matki z Bogarodzicą będzie ucztą dla ducha i ciała. Honorowy patronat nad pielgrzymką objęli bp Dziuba, ordynariusz łowicki, Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej, Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego, oraz Mariusz Cheba, wójt gminy Regnów.

Zgodnie z tradycją, na wszystkie panie będą czekały prezenty nawiązujące do hasła pielgrzymki. Nie zabraknie także czasu na kawę i wspólną agapę, którą przygotują wierni z parafii ojców pasjonistów, a także nasi partnerzy i sponsorzy.

Dla uczestniczek rawskiej pielgrzymki mamy ogromną niespodziankę. Otóż podczas naszego spotkania jedna z pań wylosuje darmowy wyjazd na autokarową Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Włoch, która potrwa od 5 do 11 października. Pielgrzymkę dla pani, której numer zostanie wylosowany (każda z uczestniczek na początku spotkania otrzyma bowiem bilecik z numerem), ufunduje Biuro Podróży „Arka Travel” z Łowicza. Warto dodać, że trwają już zapisy na tę pielgrzymkę. Można to zrobić osobiście w Łowiczu przy ul. Stary Rynek 20 lub telefonicznie pod numerem 46 837 35 21, a także podczas naszej DPK w Rawie Mazowieckiej (po dokonaniu przedpłaty 500 zł).

Szczegółowy program VI Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet:

7.30–8.00 – zbiórka uczestniczek w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej;

8.00–8.45 – powitanie i Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;

8.45–9.30 – przygotowanie i marsz z Niepokalaną i świętymi ulicami Rawy;

9.30–10.00 – modlitwa w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP;

10.00–10.15 – przejście do kościoła oo. pasjonistów;

10.15–10.30 – wprowadzenie relikwii, powitanie, kilka słów o sanktuarium;

10.30–11.15 – wykład ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji „Małych Stópek”, o duchowej adopcji i pomocy samotnym matkom;

11.15–11.45 – kawa, herbata, ciasto;

11.45–12.30 – świadectwo z wykładem;

12.30–14.00 – Eucharystia pod przewodnictwem bp. Dziuby z zawierzeniem kobiet Matce Bożej;

14.15–16.00 – obiad i piknik na zamku.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.