Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie

20 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę, 18 września w Domaniewicach odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji łowickiej. Po zawiązaniu wspólnoty i prezentacji poszczególnych oaz wakacyjnych, rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił J.E. ks. bp Wojciech Osial.  Ksiądz Biskup w swoim słowie przypominał, że Pan Bóg zawsze daje nam szansę na ratunek, stawia na naszej drodze ludzi, którzy mogą nam pomóc w dążeniu do świętości. Swoje słowo w liście pasterskim do Oazowiczów skierował również ks. bp Ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. 

Na zakończenie Eucharystii przedstawiona została nowa para diecezjalna Domowego Kościoła naszej diecezji – Teresa i Piotr Bibik, którzy zastąpili Zofię i Bogusława Dudzińskich. Zmiany nastąpiły również w posługach par rejonowych. Przez najbliższe trzy lata posługę tę będą pełniły następujące małżeństwa: w rejonie spalskim Kinga i Daniel Stankiewiczowie, w kutnowskim – Edyta i Paweł Rozpiórscy, w skierniewickim – Anna i Marcin Giełdzińscy, w żyrardowskim kolejny rok służyć będą Wanda i Piotr Stawiccy. 

Nowa para diecezjalna wraz z moderatorem DK – ks. Pawłem Pietrzakiem dokonali przyjęcia do Domowego Kościoła małżeństw, które zakończyły okres pilotażu i wyraziły chęć formacji w Ruchu Światło- Życie. 

Ostatnim punktem dnia wspólnoty było spotkanie przy poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy miejsca. Był to czas, w którym mogliśmy ucieszyć się swoją obecności, porozmawiać i spędzić czas we wspólnocie.

 

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Widulińska

Podobne