Drogi Krzyżowe ulicami miejscowości

25 MARCA 2024
Krzysztof Zwoliński

Od lat w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową na ulicach miast odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nie inaczej było 22 kwietnia.

Wierni m.in. z Łowicza, Skierniewic, Sochaczewa, Żyrardowa, Kutna, Łęczycy, Giżyc, Kocierzewa, Łyszkowic ponieśli krzyż ulicami swoich miejscowości.

W Łowiczu nabożeństwo rozpoczęło się w katedrze, skąd wierni przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, następnie ulicą Zduńską udali się na Nowy Rynek i ulicą Stanisławskiego w stronę kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Razem z wiernymi modlił się bp Wojciech Osial.

Także w Łęczycy wierni ponieśli krzyż ulicami miasta. Swoją wędrówkę rozpoczęli w parafii św. Andrzeja Apostoła. W przygotowanie nabożeństwa włączyli się druhny i druhowie z OSP oraz służba liturgiczna.

W Krośniewicach Droga Krzyżowa, rozpoczęła się po wieczornej Mszy św. Przeszła ona ulicami: Targową, Sikorskiego, Poznańską, Sienkiewicza, 3-go Maja do Targowej i do kościoła.

Parafialna Droga Krzyżowa przeszła także ulicami Makowa. Krzyż podczas stacji ponieśli mieszkańcy poszczególnych ulic i miejscowości. Jak zwykle nie zabrakło strażaków, ministrantów.

W Skierniewicach rozważania 14 stacji prowadzono na ulicach parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku, Niepokalanego Serca NMP, a także parafii św. Jakuba Apostoła. W ostatniej rozważania przygotował ks. Tomasz Muszyński.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Radio Victoria

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl